ČASOPIS - ARCHIVNÍ SLOHA !
OdKud
DIVADLO
Divadlo Jarka Lokose, Brno činný soubor
Divadelní spolek Triobr, Brno činný soubor
Klub umělců v ČR, Brno činný klub
FOTO Po pohádce chutná zmrzka
Alibistické divadlo, Brno divadlo již neexistuje (archivní sloha)
Klub umělců v ČR, Brno archivní sloha
Ochotníci Na Provaze, Prštice divadlo již neexistuje
Pomněnka, Brno divadlo již neexistuje
PUMOWO, Brno divadlo již neexistuje
Rolfova divadelní společnost, Hrušovany nad Jevišovkou divadlo již neexistuje
Studiové divadlo KLUBKO, Brno divadlo již neexistuje
Divadelní přehlídky HODONÍN 2010
HUDBA
Hudební skupina Divadla Jarka Lokose částečně omezena činnost kapely
MutiMelodický FEST 2010 FOTO
vzpomínka na Jirku Tichého
Akustik plus skupina již neexistuje
JMD, Ostopovice u Brna částečně omezen provoz kapely
Krahulcová Daniela, Boskovice není již členkou KPU ČR
Studentský kolejní smíšený sbor 440Hz, Praha
Folk Teens 2008
VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Klub umělců v ČR, Brno činný klub
Výtvarná soutěž ZŠ BM střed archivní sloha
LITERATURA
SPOLEČENSKO KULTURNÍ AKTIVITY
Klub umělců v ČR archivní sloha časopisu
Moravia Velociped, Brno činný klub
TITYS, Brno klub již neexistuje
nacházíte se › recenze
poznámka
Tento prostor nabízíme mj. i pro vaše příspěvky ze světa kultury.
Recenze divadla JaMY

Divadlo JaMY, Brno, působí ve svazku KPU ČR.

Dětský karneval
10.03.2007
Občanské sdružení Zbýšovský domeček
10. 3. 2007 jsme uspořádali dětský karneval. Členové našeho sdružení vyzdobili pro děti místní kinosál vlastnoručně malovanými obrázky postaviček z večerníčků a profesionální uvaděč pan Jaroslav Lokos připravil pro děti i rodiče nádherné odpoledne plné her a písniček. Děti za účast v soutěžích dostávaly odměny, z nichž některé nám daroval pan Gerneš, a nakonec si všichni pochutnali na občerstvení, které nám věnoval pan Dohnálek.
www.zbysovskydomecek.estranky.cz

*****

Divadlo JaMY – Žák Ajda

Žák Ajda
V pondělí 5. listopadu 2007 naši školu navštívilo Divadlo JAMY se svým představením Žák Ajda. Představení bylo pro žáky 1.- 5. tříd.
Vystoupením nás provázeli dva herci, pan učitel a žák Ajda. Na necelou hodinu jsme se přenesli do úplně jiné školy s jinými žáky. Ajda byl ve škole velice nepozorný a s některými otázkami svého učitele si nevěděl rady, a tak jsme mu všichni pomáhali. Nejvíce mu však šlo hraní na kytaru a zpěv a tak nás provázel celým představením moc hezkými písničkami.
Všem se nám vystoupení moc líbilo.

Kateřina Uhlíková
Základní škola HORŠICE
334 55

*****

Vánoční patálie Srando a Legrando resp. Srando

Před vánocemi, ve čtvrtek dne 20.12. 2007 přijelo do naší mateřské školy brněnské divadlo JaMY s klauniádou Vánoční patálie Srando a Legrando. K našemu údivu ale přicestoval pouze jeden ze dvou herců – pan Lokos, který nám vzápětí s omluvou vysvětlil, jak je nezodpovědným přístupem svého kolegy již nějaký čas pracovně znevýhodněn, ale že svých smluvních závazků chce dostát. Svolili jsme proto, aby nám pan Lokos zahrál toto představení sám.
V průběhu cca 50ti minutové produkce jsme slyšeli spoustu nádherných písniček a spolu s dětmi jsme se pobavily a nasmály tak, jako při žádném divadle v tomto roce. Vůbec mi není jasné, kde by se v těch opravdu svižných 50ti minutách našel časový prostor ještě pro druhého herce. S panem Lokosem jsme si rádi dohodli dlouhodobou spolupráci a touto cestou přejeme jemu, jeho rodině i divadlu JAMY, příjemné prožití Vánoc a mnoho úspěchů v roce 2008.

Irena Janíková – MŠ Pohádka

*****
email
Od: MŠ Hloubětínská - Praha
Předmět: Děkujeme za velmi hezký kulturní zážitek
Datum: 12.3. 2008, 10:51 - včera v 10:52

Vážení,
tlumočte prosím panu Lokosovi naše srdečné poděkování za opravdu hezký kulturní zážitek z představení kabaretu ŠkolníK. Děti se velmi pobavily a jednoznačně se shodli na tom, že se pestrý program všem líbil. Pana Lokose a divadlo Jamy budeme v Praze rádi proklamovat.
Na příští produkci se těší
děti a kolektiv MŠ Hloubětínská.


DS PuMoWo postupuje na národní přehlídku Šrámkův Písek 2008

Divadelní soubor PuMoWo, Brno (pracující ve svazku KPU ČR) byl nominován z krajské přehlídky experimentujícího divadla v Hodoníně (Jarní divadelní festival) na národní přehlídku Šrámkův Písek 2008.
GRATULUJEME!
Přinášíme recenzi z pera sl. Pavly Pinkasové na vítěznou inscenaci.


Martin Macho Macháček: Storáče - DS PuMoWo, Brno


Divadelní studio PuMoWo přivezlo na Jarní divadelní festival scénické čtení autorského textu s názvem Storáče. Příběh je dělen epizodicky na případy, které hlavnímu hrdinovi Fridrichu Himmelmüllerovi nejvíce zasáhnou do profesního i soukromého života. Sekvenční zpracování textu připomíná komixovou strukturu, která velmi oslovila studentské publikum. Tato svérázná detektivka se velmi osobitým způsobem zabývá ožehavými, často až perverzními tématy.
Scénické čtení v provedení divadelního studia PuMoWo nedodržuje formálně tvar scénického čtení, naopak jej rozvíjí v žánr s hloubkou a novými možnostmi. Skupina pracuje s prostorem, rekvizitami, světlem, výrazně výtvarně stylizovanou projekcí a stylizovaným hereckým projevem.
Inscenace experimentuje s námětem, textem, inscenačními postupy a hereckou akcí. Čtyři aktéři zdařile ztvárňují téměř třicet postav. V současném českém divadelním kontextu nemají tyto inscenační postupy obdoby. Porota festivalu tvůrčí práci skupiny PuMoWo ocenila hned několika diplomy a nominuje je na postup na národní přehlídku Šrámkův Písek 2008.
(P. Pinkasová)

Divadelní studio Klubko, Brno
Divadelní přehlídky Hodonín 2009

soubor ke stáhnutí - článek v .pdf

recenze kabaretu DS JaMy Brno


(c) 2000-2006 Klub přátel umění v ČR